Tuomari:
Markku Mähönen
Tulokset:
BEST IN SHOW
1. Diplomatic’s Val Kilmer om. Teija Salmi-Aalto & kasv.
2. Jättiläisen Carmen om. Riitta Haukka
Avoin 18 kk – 6 v Urokset
96. Catapha’s Thunder Bruno mu om. Erja Kaskinen
poissa
97. Edendane’s Thranduil ti om. Jyrki Vaajo & Kasv.
3 KP PU6
98. Edendane’s Gil-Galad ke om. Miikka Ahonen
1 KP PU4
99. Genedda X-File si om. Riikka Vanhanen
poissa
100. Helisain Shingalinga ke om. Susanna Lukka
ei sij.
101. Love-Dane’s Wish Come True ke om. Mirva & Rami Mäkelä
5
102. Love-Dane’s Young Hamlet ke om. Pihla Keto & Andrei Novitsky
2 KP PU5
103. Saradane’s Diesel Truck si om. Tiina Manninen
4
Avoin 18 kk – 6 v Nartut
104. Bonel S’aiDee Dogiwogi mu om. Sanna Passoja & Auli Vitikainen
poissa
105. Bonel Santra mu om. Sami Konttinen
3 KP PN5
106. Bonel Sasha mu om. Miia Saukola
2 KP PN4
107. Danemanian Klein Kuh harl om. Raimo Anttila
4
108. Denim Danes Dark Angel mu om. Teija Lindgren & Kasv
ei sij.
109. Denim Danes Desperado mu om. Maria Mettälä & Kasv.
ei sij.
110. Denim Danes Dream Catcher mu om. Jaana Kuisma
5
111. Dogiwogin Tarragona ti om. Suvi Lehtonen
ei sij.
112. Edendane’s My Fair Lady ke om. Ron Westerlund
poissa
113. Genedda Turn Over si om. Piritta Paakkunainen
ei sij.
114. Great-Golden’s Gimmel-Moon ke om. Anna Liisa Vartiainen
1 KP PN2
115. Meistersingers Sugar Vonbuhlen harl om. Niina Liuska & Kati Nieminen
ei sij.
Valio 24 kk – 6 v Urokset
116. Blockbuster Von Schöntal harl. om. Kristiina Valtonen
ei sij.
117. C’mon Hot Choice ke om. Katariina Valonen & Hitoshi Sayama
2 KP PU2
118. Danemanian Fits To Genedda mu om. Johanna Manninen
5
119. Diplomatic’s Val Kilmer ke om. Teija Salmi-Aalto & Kasv
2 KP PU1 ROP BIS 1
120. Genedda Star Of Bemu’s harl om Harri Pii
ei sij.
121. Love-Dane’s Unico Luca ke om. Mirva & Rami Mäkelä
4
122. WYSIWYG Luke Skywalker V Longo si om. Vuokko Tienhaara
3 KP PU3
Valio 24 kk – 6 v Nartut
123. C’mon Ketchup ke om. Anette Aghazarian
3 –
124. Edendane’s Andrey Hepburn ke om. Ulla Raitio
2 KP PN3
125. Edendane’s Once Upon A Dream ke om. Leena Saarinen
5
126. Great Master Lady in Black ti om. Christa Reilamo & Kasv
ei sij.
127. Helisain Scarlet ti. Mia Majuri
4
128. Ritzypal’s Booby On Stars ke om. Virpi Vigrén
1 KP PN1 VSP
Turisti nuoret 5 – 18 kk Urokset
129. Jättiläisen Kameleont merle om. Riitta Haukka
1 KP PU1-turisti VSP
Turisti nuoret 5 – 18 kk Nartut
130. Jättiläisen Ilona merle om. Annika Kamppuri & Vesa Väisänen
1 KP PN3- turisti
131. Jättiläisen Jäkälä merle om. Niina Liuska
2 –
132. Jättiläisen Kismet ke om. Ninni Sirviö
3 –
Turisti avoin 18 kk – 6 v Urokset
133. Danepark’s Brassica Hilaris ke om. Marja-Terttu Pimiä
2 KP PU4- turisti
134. Jättiläisen Herriot keltamerle om. Helena Seppälä
1 KP PU3- turisti
Turisti avoin 18 kk – 6 v Nartut
135. Jättiläisen Carmen merle om. Riitta Haukka
1 KP PN1-turisti ROP BIS II
136. Jättiläisen Dafne merle om. Tiina Hakkarainen
2 –
Turisti vet yli 6 v Urokset
137. Danemanian Challenger mu om. Sami Vuorenhaltia & Kasv
1 KP PU2- turisti
138. Jättiläisen Artemisia mu om. Jenni-Mari Riippi
2 –
Turisti vet yli 6 v Nartut
139. Jättiläisen Akaasia posliiniharl om. Kati Nieminen
1 KP PN2- turisti
Troikkakilpailu
300. Kajukorpi Erja ei esitetty
301. Kytö Piia ei esitetty
302. Lilja Hanna ei esitetty
303. Mäkelä Rami ei esitetty
304. Nieminen Kati 1
305. Salmi-Aalto Teija ei esitetty
306. Tienhaara Vuokko 4
307. Utriainen Katja ei esitetty
308. Vuorenhaltia Sami 3
309. Harri Pii 2